Битката на леките хидратиращи гел-кремове
Днес ще си говорим за два леки хидратиращи гелообразни крема, много подходящи за лятото – един бюджетен и един не толкова. Clinique Moisture Surge е култова серия за интензивна хидратация, в която се кълнат жени от цял свят. Скоро представиха новата 100-часова версия на 72-часовия си крем. Биотен предлагат от известно време на пазара гел-крем, който учудващо много напомня на известния крем на Clinique. Кой е по-добър? Струва ли си по-високата цена за Clinique, или да похарчим парите си за друго залагайки на по-достъпния Биотен? Четете по-нататък, за да разберете.

Да започнем с новобранеца претендент в левия ъгъл с цена около 7лв, известният по българските групи и форуми Биотен с дюля. Той представлява приятно леко кремче, което хидратира без да утежнява. И всъщност май с това приключва ефектът му. Бях го тествала преди година, използвах една опаковка, не беше зле и си казах, че ще си взема втора, но така си и остана.

А сега към световния шампион в десния ъгъл и цена около 60лв за 50мл – Clinique Moisture Surge. Предлага се в различни опаковки от 15мл до цели 200мл и на най-разнообразни цени. Най-добър избор и най-добри цени намерих в безмитния магазин Travel Free shop във Варна, имат магазини в Бургас, както и на митниците в Кулата, Калотина и Капитан Петко Войвода, а освен това доставят и с куриер.
Каквото и да си говорим – на всички става ясно, че кремът на Биотен е очевидно създатен с цел да наподобява крема на Клиник, но на по-добра цена. Още в началото обаче забелязвам повече разлики, отколкото сходство.
Кремчето на Биотен има изключително силен аромат – парфюмът по принцип не е нещо, което ме отблъсква в козметиката, ако си заслужава ефектът, но ароматът тук е изключително силен. Клиник няма аромат.
В Клиник има добавен оцветител, което аз намирам за единствен минус на крема освен, разбира се, цената. При Биотен няма оцветител.
И двата крема обещават да не се усещат върху кожата и да попиват добре. но всъщност забелязах нещо странно. През лятото и аз, както сигурно и вие, съм склонна да влизам в банята по няколко пъти дневно. Ако намокря лицето си няколко часа след нанасяне на лекия гел-крем Биотен, има едно странно усещане за лек гел-филм върху кожата ми. Да, кремът е с лека гелообразна текстура, но все пак оставя филм. С Клиник това липсва, той наистина попива за 5 минути и го забравяш.
От друга страна обаче, Клиник хидратира по-добре. Би следвало той да оставя филм върху кожата в такъв случай, нали? Да, ама не.
Кожата ми след Биотен беше просто … намазана с крем. Да, не дразни кожата, не я пресушава с алкохол, не запушва порите и не люти на очите, каквото често се случва с кремовете от този ценови клас, но не прави и чудеса. С Клиник се усеща осезаема хидратация и има повече блясък на следващия ден.
В крайна сметка, за мен за съжаление единствената прилика между двата крема е текстурата, която Биотен явно са гонели, за да наподобят Клиник. Бих търсила промоция на крема на Клиник, отколкото да заложа на Биотен. В безмитния магазин Клиник се предлага във внушителната опаковка от 200мл за 155лв, а карта за редовен клиент гарантира още 5% отстъпка. За сравнение, в стандартните магазини опаковка от 50мл се движи около 68лв.
Въпреки привидно сходния състав и текстура, тези два крема носят доста различен резултат. Това отново ни показва, че в козметиката не всичко е състав и най-важна е формулата. Аз за себе си преди време взех решение да купувам козметика от малко по-висок клас, която да върши работа и да изразходвам до край, отколкото да купувам по-бюджетни и да трупам големи количества козметика – „ами какво ако това кремче за 7лв е по-хубаво от другото за 6“? Все още съм в процес да свърша всичко натрупано, но вече се чувствам по-добре виждайки как натрупаното намалява.
Ако можете да си позволите Клиник – със сигурност е по-добър и получавате това, за което плащате. Ако можете да си позволите максимум до 10лв за крем за лице – Биотен с дюля е може би един от най-добрите в този клас.